Na upravo završenoj 13. Srednjoeuropskoj matematičkoj olimpijadi (MEMO) u Pardubicama, u Češkoj (26. kolovoza – 1. rujna 2019.), sudjelovalo je 60 učenika iz 10 srednjoeuropskih država: Austrije, Češke, Litve, Mađarske, Njemačke, Poljske, Slovačke, Slovenije, Švicarske i Hrvatske.

David Mikulčić, XV. gimnazija, Zagreb
Krešimir Nežmah, XV. gimnazija, Zagreb
Gabrijel Radovčić, XV. gimnazija, Zagreb
Lovro Vladić, XV. gimnazija, Zagreb.

Šestu godinu zaredom jedan od hrvatskih natjecatelja osvojio je zlatnu medalju na pojedinačnom natjecanju. Ove godine taj izniman uspjeh postigao je Krešimir Nežmah. I ne samo to! Krešimir je imao više bodova od svih drugih natjecatelja te postao APSOLUTNI POBJEDNIK, i njemu u čast izvedena je hrvatska himna.

Drugi članovi ekipe također su ostvarili odličan rezultat: David Mikulčić, Vedran Cifrek i Gabrijel Radovčić osvojili su srebrne, a Lovro Vladić brončanu medalju. Mateju Ljubičiću je ista medalja izmaknula za samo jedan bod.

Na ekipnom natjecanju naša je ekipa zauzela 6. mjesto. Prvo mjesto osvojila je Poljska, drugo Mađarska, a treće Njemačka.